Marka ogumienia Goodride należy do oferty koncernu Zhongce Rubber Group Co., który ma aż 40-letnie doświadczenie w produkowaniu opon. Przedsiębiorstwo ostatnimi czasy zainwestowało wiele milionów dolarów w najnowsze technologie i postanowiło, iż podbije europejski rynek. Wcześniej skupiało się przede wszystkim na rynku azjatyckim. Opony oznaczone znakiem Goodride posiadają gwarancję niezawodności i wszelakie potrzebne certyfikaty. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć technologie, wady i zalety, jak również omówimy wyniki testów ogumienia zimowego Goodride SW608. Więcej o producencie możesz przeczytać w naszym artykule o oponach Goodride.
Ogumienie Goodride SW608 test
Ogumienie Goodride SW608 to produkt, który został stworzony specjalnie z myślą o niezbyt wymagających użytkownikach. Korzystających na co dzień z niewielkich aut miejskich o kołach w rozmiarze 13-19 cali. Oznaczone symbolem 3PMSF, który przyznawany jest modelom mającym doskonałą przyczepność na ośnieżonej drodze.
Testy ogumienia Goodride SW608 zostały przeprowadzane w latach 2014, jak i 2017-2018. W roku 2014 ten model został skontrolowany przez magazyn Auto Bild. Wyróżnił go za doskonale prowadzenie na mokrej nawierzchni, krótką drogę hamowania, niski poziom hałasu, jak i niską cenę. Ponadto specjaliści zauważyli, iż opony te posiadają również pewne negatywne cechy. Takie jak wydłużoną drogę hamowania na suchej nawierzchni. Kłopoty z trakcją na ośnieżonych i wyschniętych drogach, jak również szybkie zużywanie się.
Opinie na temat Goodride SW608 pokazują, iż jest to raczej przeciętne ogumienie. Przeznaczone dla kierowców preferujących umiarkowany styl jazdy. W czasie rozwijania większej prędkości, może generować duży hałas wpływający na obniżenie komfortu podróżowania. Z zachowaniem ostrożności, zapewni jednakże niezbędną sterowność i przyczepność. Pozwalającą na w pełni bezpieczne jeżdżenie po śniegu, błocie pośniegowym i wodzie. Jest to dosyć miękka opona, jednakże dobrze tłumiąca nierówności. Niestety zużywa się jednak dość szybko, nie nadając się przez to do dłuższej eksploatacji.
Goodride SW608 Wady:
- nie zaleca się ich do jazdy w przypadku wyższych prędkości,
- mniejsza przyczepność na wilgotnej nawierzchni w czasie ruszania,
- dosyć duży poziom hałasu w czasie jazdy na mokrych i suchych nawierzchniach.
Goodride SW608 Zalety:
- przystępna cena,
- wysoka trwałość bieżnika,
- niewielkie ryzyko wpadnięcia w poślizg na mokrej nawierzchni,
- doskonała przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach.
Wyniki testów ogumienia
Omawiane opony nie mają zbyt obszernej historii w testach zimowych opon. Testowane dwa razy w 2014 roku. W testach Winter Tyre Braking Overview i ADAC, zajęły 15 oraz 14 miejsce na 50 przetestowanych modeli.
Jaką technologię zastosowano w oponach Goodride SW608? Test.
Omawiane ogumienie zostało wyposażone w kierunkowy bieżnik. Doskonale sprawdza się w przypadku zimowych warunków. Jego układ rowków na kształt litery V albo typowej jodełki, odprowadza bardzo sprawnie pośniegowe błoto i ochrania przed ewentualnym poślizgiem. Nic więc dziwnego, iż większość spośród zimowych opon wyposażono właśnie w takiego rodzaju bieżnik. Goodride SW608 w swojej rzeźbie posiada pięć obwodowych rowków, które w znaczący sposób zwiększają stabilność w czasie jazdy po mokrej nawierzchni. (tym bardziej w trakcie przejeżdżania przez głębokie kałuże). W połączeniu z poprzecznymi rowkami daje to gwarancję wysokiej ochrony przed zjawiskiem tak zwanego aquaplaningu.
Każdy z producentów ogumienia świetnie zdaje sobie sprawę, iż bieżnik nie jest jednakże wszystkim. Ważna jest również zastosowana mieszanka gumy użyta celem wyprodukowania konkretnego modelu. Najistotniejsze, żeby zachowała ona swoją elastyczność w szerszym zakresie temperatur, co przekłada się bezpośrednio na przyczepność w różnych pogodowych warunkach. Jest to szczególnie ważne w naszym rodzimym klimacie, gdzie w jednym tygodniu możemy mieć na zewnątrz pierwsze oznaki wiosny, zaś w kolejnym powrót minusowych temperatur.
Unijna etykieta
W wypadku ogumienia zimowego, etykiety nie stanowią tak istotnego wyznacznika jakości, jak ma to miejsce w przypadku opon letnich (nie mówiąc już tutaj o zachowaniu na lodzie czy śniegu), niemniej jednak i tak warto z pewnością przyjrzeć się im dokładnie zanim podejmie się decyzję odnośnie zakupu. Na etykietach znaleźć można jeden spośród najbardziej istotnych parametrów, które decydują o poziomie bezpieczeństwa, czyli dokładnie mówiąc hamowania na wilgotnej nawierzchni. Poza tym możemy tam znaleźć informacje odnośnie tak zwanych oporów toczenia, które mają wpływ na zewnętrzny hałas, jak i spalanie paliwa.
Jak w ramach europejskiego systemu oznaczania opon prezentuje się omawiany przez nas model ogumienia Goodride SW608? Trzeba przyznać, że bardzo dobrze. Po ogumieniu zaliczanego do ekonomicznej klasy, a tym bardziej chińskiego pochodzenia, nie należy spodziewać się zbyt dużych osiągów na wysokim poziomie i tak też jest w tym przypadku, niemniej klasy C w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni i oporów toczenia to dosyć przeciętny wynik. Pod względem emitowanego hałasu także nie jest źle.
Aktualne ceny można sprawdzić bezpośrednio w autoryzowanym sklepie:
1 nawiązanie do “Goodride SW608 – Opinie które czytasz są prawdziwe? Testy.”